Bekçi Alımı, 2013 Başvuru Formu, Şartları, Maaşları

Bekçi Alımı, 2013 Başvuru Formu, Şartları, Maaşları

Emniyet genel müdürlüğü bekçi alımı,bekçi alımı,bekçi alımları,bekçi alımları 2013,bekçi alımları 2013 başvuru,emniyete bekçi alımı başvurusu,bekci alım şartları,Emniyetten 20 bin bekçi alımı başvuru, bekçi alımları 2013, bekçi alımları 2013 başvuru, bekçi alımı yaş sınırı, 2013 bekçi alım şartları, bekçi alımı 2013, emniyete bekçi alımı şartları, EGM bekçi başvuruları

egg-20-bin-bekçi-haberi

Emniyet Genel Müdürlüğü alınacak 20 bin bekçinin en az ortaokul mezunu olması şartı arıyor. Bekçilerin göreve başlamasıyla koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadele görevine aktarılacak. Bin 500 ile bin 700 TL arasında maaş alacak.

Uzun zamandan beridir yapılmayan Bekçi alımları, işsizlerin bir nevi umut kapısı oldu. 20 bin kişinin alınması ile işsizlik oranı da düşecek.

Bekçi Alımı, 2013 Başvuru Formu, Şartları, Maaşları

2013 Bekçi Alımları Özel Yetenek Sınavı

Yeniden göreve başlamalarına karar verilen bekçilerin görevleri ve yetkileri Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında tanımlandı.

Tasarıya göre bekçi olabilmek için özel yetenek seçme sınavında başarılı olmak gerekecek. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıllık uyum sürecinden geçecek.

Göreve uyum sağlayamayanların sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl emniyet bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.

Bekçiler Polis Olabilecek mi?

EGM’ce görevlendirilecek bekçilere polis olma imkanı da tanınacak. İhtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli emniyet bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar sınava tabi tutularak polis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli emniyet bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı, başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5’ini geçmeyecek.

EGM’nin Alacağı Bekçilerin Görevleri Neler Olacak?

Vatandaşın can, mal, ırzına yapılan saldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak.
Kamu düzen ve güvenini bozacak şekilde gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.

Başvuru formu bağlantısı açıklandığında bu sayfamızda yer alacaktır.

Kategoriler: Güncel

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Koruma Memuru Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları Koruma Memuru Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları
Emniyet Bekçi Alımı Ne Zaman? Nasıl Yapılacak? Emniyet Bekçi Alımı Ne Zaman? Nasıl Yapılacak?

2 Yorum "Bekçi Alımı, 2013 Başvuru Formu, Şartları, Maaşları"

  1. mahmut dedi ki:

    ya alllah aşkına gerçekten bekçi alımı yapılacakmı yoksa ortaya atılan sadece bır larmı ayrıntıyı bılen varsa soylesın

  2. resul yiğit dedi ki:

    21 yanındayım
    İnsallah bekçilik işine girebilirim

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...