Bodrum’da Gezilesi Görülesi Yerler, Bodrum Tatili

Bodrum Mavi Tur Tekne Gezisi

Bodrum’da Gezilesi Görülesi Yerler, Bodrum Tatili

Bodrum denilince ilk aklıma gelen kötü espridir şu; Nereye tatile gidiyorsun Bodruma, hangi bodruma, binanın altındaki Bodruma. Aslında öyle değil tabi ki adına şarkılar yazışmış tatil bölgesidir “Bodrum” bu hayata veda etmeden önce gezilip görülesi tatil mekanıdır Bodrum.

Bodrum tatil mekanı söylenince mavi ve beyazın mükemmel uyumudur aklımızda ilk canlanan. Ayrıca yorulmak nedir bilmeyen eğlence, gece hayatı ile hareketli caddeleri gelir aklımıza. Bodrum’da kalınan günler boyunca yaz sezonun en popüler şarkıları hafızamıza yerleşirken televizyon dünyasının ünlü isimlerini konu eden plajları, dünyanın her yerinden akın akın gelen turistleri misafir eder. Bodrum tatil yerinden bahsedilince aklımıza ilk gelenler deniz,kum,plaj ve gece hayatı olsa da Bodrum’un misafirlerine sundukları bunlarla sınırlı değildir elbette. Bodrum’un modern yüzünün yanında tarihi eserleri, eski zamanların izlerinin bulunduğu tarihi ortamları da Bodrum tatili boyunca gezilesi görülesi yerlerdir.

Beynimizde Bodrum, resmini oluşturan ve en önemli tarihi yerlerinden biride tartışılmaz Bodrum Kalesi‘dir. Doğu ve batı sahillerinin ortaya çıkardığı yarımada üzerinde yükselen muhteşem kale,  Bodrum’un hemen her yerinden görülebilme şansına sahiptir. Bodruma tatile giderseniz mutlaka dolunayın kalenin arkasından doğuşunu izlemenizi kesinlikle öneririm. Bodrum Kalesi tarihinden bahsetmek gerekirse kale 1406 ile 1523 yılları arasında inşa edilmiştir. Fransız, İtalyan, Alman, İngiliz ve Yılanlı isminde 5 adet kulesi olan kale, günümüzde ise “Sualtı Arkeoloji Müzesi” olarak ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Bodrum tatili boyunca mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi yerlerden biri olan adres de Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul gören Mozole’dir. Günümüzde Mozole’den geriye çok az sayıda kalıntı kalmış olsa bile Bodrum’a tatile gidip de bu tarihi mekanı ziyaret etmeden tatilinizi bitirmemelisiniz. Bodrum’un başka tarihi mekanı olan ve halen köklü Kültürünün izlerini üzerinde taşıyan Halikarnassos‘daki açık hava tiyatrosu gezilesi görülesi yerlerdendir. Olur’da tatilinizi gerçekleştirdiğiniz günlerde bu mekanda planlanan tiyatro, konser veya bir gösteriye rast gelirseniz mutlaka kaçırmayın ve bu değerli tarihi mekanı ziyaret edin. Son olarak Bodrum, tarihi zenginliğinin en önemli noktaları Bodrum’daki antik kentlerde bulunmaktadır. Bodrum tatilinizi kültürel zenginlikler ile doldurmak isterseniz Halikarnassos, Mandasa, Bargylia, Karyanda, Myndos, Oranion, Sibda, Souagele ve Tlmisos isimleri ile bilinen antik kentleri de mutlaka gezi programınızı dahil etmelisiniz.

Bodrum ve Deniz.

Bodrum denilince akıllara gelen en önemli özelliklerinden biride pek tabi mükemmel dillere destan denizidir. Bu yüzden imkanınız varsa tatilinizi tek bir koya veya plaja bağlı olmadan gerçekleştirmelisiniz. Bu bağlamda, Mavi tur yolculuklarına çıkmak diğer koyları ve plajları gezme ve görme açısından önemlidir. Ege Denizinden tutunda Akdenizin doğusuna kadar uzanan mavi tur gezileri ile pek çok Bodrum koyunu ve plajını ziyaret edebilirsiniz, standarttan uzak, koylarda denize girebileceğiniz  bir tur programı seçmeniz daha iyi olacaktır. Bodrum en popüler plajlarından bahsetmemiz gerekirse Bitez, Ortakent ve Gümbet plajları Bodrum’un en hareketli ve ünlü simaların en çok ziyaret ettiği plajlar olarak bilinmektedir.

Bodrum ve Gece Hayatı.

Bodrum’da yaşam hiç durmaz gece ve gündüz hareketlilik yaz boyunca devam eder. Gündüzleri plajlarda dinlendirdiğiniz vücutlarımız, geceleri ise Bodrum merkezinde yer alan bar ve diskolarda güneş doğana kadar eğlenceye ve harekete doyar. Barlar Caddesi olarak tanınan Cumhuriyet Caddesi, Bodrum’un en hareketli ve eğlenceli caddesidir.

Kategoriler: Gezi - Seyahat

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

İnternetten Online Canlı Mobese Kameraları İzleme Sitesi İnternetten Online Canlı Mobese Kameraları İzleme Sitesi
Dizimag Neden Açılmıyor ? Dizi-Mag Kapatıldı mı ? Dizimag Neden Açılmıyor ? Dizi-Mag Kapatıldı mı ?
Uygun Fiyata Deri Mont Tamiri ve Boyama Hizmeti: Derisitesi.com Uygun Fiyata Deri Mont Tamiri ve Boyama Hizmeti: Derisitesi.com
Android Telefonlarda İnternet Gezinme Geçmişi Nasıl Temizlenir Android Telefonlarda İnternet Gezinme Geçmişi Nasıl Temizlenir

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...