Bu Yazın En Sıcak Günü

Dikkat Bu Yazin En Sicak Gunu Yarin

Bu Yazın En Sıcak Günü Yarın, Sıcak Havalarda Dışarı Çıkmamaya Özen Gösterin.  

Ülkemiz hafta boyunca Afrika sıcakları etkisine girecek . Gündüz saatlerinde sıcaklıklar, İstanbul‘da 41 derece, İzmir’de 45 derece Antalya ise 47 derece sıcaklığa ulaşacağı meteoroloji yetkilileri tarafından açıklandı. Bununla birlikte uzmanlar uzun süre güneş altında kalınmaması ve orman yangınlarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Afrika kıt’ası üzerinden ülkemize gelen sıcaklar yüzünden hava sıcaklığı bu hafta boyunca 4 ile 8 derece üzerinde artacağı ve mevsim normallerinin üzerine çıkacağı belirtildi. Fakat  meteoroloji müdürlüğü uzmanları bu yazın en sıcak günün yarın yani 29 Ağustos 2013 Perşembe günü olacağını açıkladı.

Uzmanlar  termometrelerde sıcaklığın 36-37 dereceyi gösterirken vücudumuzda hissedilen sıcaklığı 41-42 derece olacağını açıkladı. Binaların kentsel bölgelerde rüzgarın hızını kesmesinden dolayı sıcaklıklar gün içerisinde daha fazla artmakta. Meteoroloji yetkililerinden yapılan açıklamaya göre sıcaklıklar hafta sonuna kadar devam edecek, Daha sonra sıcaklık mevsim normallerinde seyredecek.

Bu yüzden güneş çarpmasına dikkat edilmeli ve saat 11:00 ile 16:00 saatleri arasında mecbur kalınmadıkça dışarı çıkmamaya özen gösterilmeli. Ayrıca yaşlı,kalp hastası ve yüksek tansiyonu olan hastaların bu aşırı sıcaklarda dışarı çıkmaması sağlıkları açısından önem taşımaktadır. Son olarak uzmanlar sıcak havalarda su kaybına karşı bol bol sıvı gıda tüketilmesini öneriyorlar.

Sıcak havalarda sokak hayvanlarını’da unutmayalım bu yazımızdaki kampanyamıza destek olalım.

İSTANBUL

Kategoriler: Güncel

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Kapının Önüne Bir Kap Su Koy Hayvanlar Susuz Kalmasın Kapının Önüne Bir Kap Su Koy Hayvanlar Susuz Kalmasın
İstanbul’a Yakın Doğa Yerleri İstanbul’a Yakın Doğa Yerleri
İstanbul Halk Plajları ve Denize Girilebilecek Yerler İstanbul Halk Plajları ve Denize Girilebilecek Yerler
Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...