Emniyet Bekçi Alımı Ne Zaman? Nasıl Yapılacak?

Emniyet Bekçi Alımı Ne Zaman? Nasıl Yapılacak?

2013 Bekçi alımı,emniyet bekçi alımı,bekçi alımları,emnıyete bekcı alımı,emniyet genel müdürlüğü bekçi alımı,EGM Bekçi alımı,bekci alimi 2013 bekçi alımı haberleri 2013 bekçi alimi basvuru sartlar,Emniyet bekçi alınımı şartları,bekçiliğe nasıl başvuru yapılır,bekçi için başvuru şartları,bekçi başvuru nerde yapılır, bekci alimlari muracaati,bekçi alımı başvurusu nasıl yapılır.

Emniyet Bekçi Alımı Ne Zaman Nasıl Yapılacak

Polis teşkilatına 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak. Bekçiler koruma hizmetlerinde görevlendirilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak.Y ıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58’e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak.

EMNİYET BEKÇİ ALIMI

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

ÖZEL YETENEK SINAVI

Bugün’de yer alan habere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı.
Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.
Göreve intibak edemeyenlerin sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl emniyet bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.

POLİS OLABİLECEKLER

EGM’ce ihtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli emniyet bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar yapılacaksınav ilepolis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli emniyet bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı, başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5’ini geçmeyecek.
İşte görevleri

* Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılan saldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak.
* Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.
* Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.

Başvuru formu bağlantısı açıklandığında bu sayfamızda yer alacaktır.

Bekçi Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları

Kategoriler: Güncel

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Koruma Memuru Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları Koruma Memuru Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları
Bekçi Alımı, 2013 Başvuru Formu, Şartları, Maaşları Bekçi Alımı, 2013 Başvuru Formu, Şartları, Maaşları

One Response Yorum "Emniyet Bekçi Alımı Ne Zaman? Nasıl Yapılacak?"

  1. serdar dedi ki:

    oncelıkle sıte calısanlarımıza ve emnıyet teskılatına basarılar dılerım benım ogrenmek ıtedıgım bı konu şu: ınternet uzerinden basvuru yapabılıo muyuz yoksa emnıyetten karakollardan mı basvuru formu doldurmamız gerekıo ?

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...