Facebook Gelen Mesajları Engelleme

Facebook gelen mesajları engelleme ve filtreleme ayarları nasıl yapılır resimli anlatım.

Sürekli kendini güncelleyen sosyal medya devi facebookta artık istemediğiniz kişilerden gelen mesajları ve reklamları kolaylıkla bloke edebilecek ve rahatsız edici mesajlardan kurtulacaksınız. Aşağıda resimli olarak anlattığım ayarları yaptığınızda, İstediğiniz kişi gruplarından mesaj alabilecek yada engelleyerek filtreleme yapabileceksiniz. Facebookta kimlerin sizinle iletişim kurabilmesi için 2 temel ayar mevcut bunları sıralamak gerekirse, gelen kutusu filtreleme seçeneklerinden biri Temel Filtreleme ayarı facebook.com’un öncelikli tavsiye ettiği ayar bu.

Benimde kullandığım ve sizlere önerebileceğim, filtreleme seçeneği Temel Filtreleme bu seçimi yaptığınız taktirde sizinle yalnızca arkadaşlarınız ve sizi tanıyor olabilecek kişiler size mesaj gönderebilecek.

Başka bir filtreleme seçeneği de adından anlaşılacağı üzere Mutlak Filtreleme bu seçeneği işaretlerseniz Çoğunlukla listenizde olan arkadaşlarınızın mesajları size ulaşır, sizi tanımayan kişilerden reklam içerikli mesajlar bu ayarda gelen kutunuza düşmez eğer çok fazla rahatsız edici mesaj alıyorsanız bu filtreleme ayarını kullanabilirsiniz. Bu seçenekte reklam ve spam yayınlar facebook diğer klasörünüze düşecektir.

Gelelim resimli anlatıma

Facebook Gizlilik Ayarlari Resim 1

1. Adım facebook sayfanız sağ üstten gizlilik ayarları sekmesine tıklıyoruz.

Facebook Temel Filtreleme Resim 2

2. Adım açılan sayfadan temel filtreleme yazan sekmenin yanından düzenle butonuna tıklıyoruz.

Facebook Filtreleme Ayarlari Resim 3

3. Adım buradan yukarıda resimde görüldüğü gibi ok işareti ile gösterilen ayarlardan birini seçiyoruz ve kapat butonuna tıklıyoruz.

Hepsi bu kadar facebook gelen mesajları filtreleme yani dolayısıyla spam reklam yayınlarını engelleme ayarlarını böylelikle öğrenmiş oluyoruz.

Kategoriler: Nasıl Yapılır, Sosyal Ağlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Facebook Hesap Bilgileri Yedekleme Nasıl Yapılır Facebook Hesap Bilgileri Yedekleme Nasıl Yapılır
Facebook Oyun İsteklerini Engelleme Nasıl Yapılır? Facebook Oyun İsteklerini Engelleme Nasıl Yapılır?
Markanız İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalısınız Markanız İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalısınız
Facebook Görüntülü Arama Kamera Kurulumu Nasıl Yapılır Facebook Görüntülü Arama Kamera Kurulumu Nasıl Yapılır

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...