iPhone’um Bozuldu Ne Yapmalıyım ? Garanti Koşulları Neler ?

İphone telefonum arızalandı ne yapmalıyım

Türkiye şartlarında iyi bir telefon sahibi olabilmek amacı ile bazen yüksek miktarlarda ücretleri de gözden çıkarmak gerekebilmektedir.

Baktığımız zaman da aynı şekilde insanların telefon merakının bazı ücretlere dayandığı görülmektedir. Çoğu insanın telefon özelliklerine bakmaksızın marka açısından telefon alması ise bu durumda biraz mantıksız olarak karşılanacaktır. Çoğu kişinin özellikle de marka amaçlı telefon almasının olumsuz bir unsur olduğu da böylelikle açıkça ortaya çıkmaktadır.

Ülkemizde en fazla kullanılan telefon markalarından birisi de Apple olarak görülmektedir. iPhone telefonların en kötü yanı ise herhangi bir arıza durumunda garanti kapsamında sıkıntı çıkarabilecek olmasıdır. Telefon alırken yapılması gereken en önemli eylemlerden birisi de hiç kuşkusuz telefonun garantili olmasıdır. Garantili bir telefon çok rahat bir şekilde tamire gidebilmekte ve sorunsuz şekilde dönebilmektedir. iPhone alan bir kişinin de kuşkusuz garantili olmasına dikkat etmesi en öncelikli konulardandır.

iPhone akıllı telefonunuzun bozulması durumunda tamir edecek ilk kurumun garanti firması olması gerekmektedir. Yabancı bir kurumun telefonu tamir etmeye kalkması ise çıkabilecek bir sorunda fazlası ile sıkıntı yaratabilmektedir. Telefonun başkaları tarafından tamir edilme durumuna karşın garantisi de gideceği için birçok açıdan bu durum sizlere çok daha fazla zaman kaybı ve masraf ve dolayısıyla zarar olarak geri dönüş sağlayacaktır. Elbette durum böyle olunca da birçok kişinin öncelikli olarak garantiye başvurması normaldir. Tamirat sürelerinin bazen uzun zaman alması ise bu anlamda kişileri en fazla sıkıntıya sokan unsurlardan birisi olarak dikkat çekmektedir.

Peki, İphone akıllı telefonunuz arızalandı garantiye yollarken atılması gereken adımlar neler, buyurun inceleyelim.

  1. Öncelikle telefonu aldığınız firmaya garanti belgeniz veya faturanız ile başvurun.
  2. Telefonunuzun arızalandığını, biliyorsanız sebebini anlatarak, ilgili teknik servise vermek göndermek istediğinizi söyleyin. Kısacası arıza kaydı yaptırın.
  3. Çoğu telefon firmasının bünyesinde çalıştırdığı iPhone yazılımını onarabilecek bilgiye sahip elemanlar mevcut. Eğer telefonunuzun bozulma nedeni yazılımsal ise ve aldığınız telefoncuda böyle bir eleman çalışıyorsa şanslısınız. Telefonunuz çok kısa bir zamanda tamiri yapılarak size geri verilecektir.
  4. Telefonunuzun bozulma sebebi donanımsal veya aldığınız yerde herhangi bir iPhone akıllı telefonundan anlayan bir çalışan bulunmuyorsa. Bu durumda telefonunuzu garanti kapsamında Genpa’ya yolluyorlar ve tamir süresi uzayabiliyor.
  5. Bundan sonrası her zamanki klasik garanti süreci ile aynı. Çoğunlukla donanımsal bozulmalar kullanım hatası değilse yeni bir telefon veya para iadesi alabilirsiniz. Eğer kullanım hatası ise ile oluşan arızalar düşme kırılma ve bazı sorunlar firmanın insiyatifine göre belirli bir parça tamir ücreti ödeyerek yaptırabilir veyahut ücretsiz tamirini yapabilirler.

Son olarak telefonu bozulanlara şu soruyu sormak istiyorum umarım yanıtlarsınız. 1 ay boyunca telefonsuz kalsanız boş zamanlarınızda, trende, iettde, evde, işte önce kısacası boş vakitlerinizde ne yapardınız ?

Kategoriler: Gsm Dünyası

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

İphone 6 Hakkında Son Gelişmeler İphone 6 Hakkında Son Gelişmeler

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...