İstanbul Halk Plajları ve Denize Girilebilecek Yerler

İstanbul'da denize girilebilecek halk plajları

İstanbul halk plajları ve günü birlik denize girilebilecek yerler.

Ülkemizde hiç kuşkusuz en fazla göze çarpan ve de her açıdan güzellikleri ile ön plana çıkan şehirlerden birisi de İstanbul olmuştur. Gerek iş stresi ile gerekse tatil güzelliği ile birçok unsuru içerisinde bulunduran bu şehrimizde akla ilk olarak işin gelmesi ise bir bakıma haksızlık gibi görülmektedir. İstanbul, deniz ve plaj açısından da oldukça geniş imkanlara sahip olan çok güzel tatil bölgeleri barındıran bir şehirdir. Kilyos plajı bunlardan birisi olarak dikkat çekebilmektedir. Gayet temiz ve kullanılabilirliği yüksek olan bu plajda rahatlık ile tatil yapmak deniz, kum ve güneş üçgeninden yararlanmak mümkündür.

Baktığımız zaman şehrin birçok yerinde deniz olması da plajların çoğunluğu açık bir şekilde gözler önüne sermektedir. İstanbul’da gidebileceğiniz bazı plajlar ise şu şekildedir: Kınalıada, Florya Menekşe Plajı, Nakıbey Büyükada Plajı, Heybeliada plajı, Yörükali plajı, Caddebostan plajları, Kilyos Halk plajı, Yeşilköy çiloz plajı, Poyrazköy plajı, Şile plajı ve Beykoz Plajı.

Tahmin edileceği üzere her tarafı denizler ile çevrili bir şehirde bu kadar plaj bulunması da hali ile doğal karşılanmaktadır. Çok rahat bir şekilde denize girmenin mümkün olduğu İstanbul’da tatil yapmak amacı ile de bir çok fırsat bulunduğu açık şekilde ortadadır. Siz de İstanbul içerisinde tatil yapmak ve plajlardan faydalanmak istiyorsanız bu plajlar arasından istediğiniz bir tanesine rahatlık ile ulaşabilir İstanbul’da denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kategoriler: Gezi - Seyahat

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Bu Yazın En Sıcak Günü Bu Yazın En Sıcak Günü
İstanbul’a Yakın Doğa Yerleri İstanbul’a Yakın Doğa Yerleri
Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum
İstanbul Kentsel Dönüşüm Bölgeleri İstanbul Kentsel Dönüşüm Bölgeleri

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...