İstanbul Kentsel Dönüşüm Bölgeleri

kentsel donusum bolgeleri resim

İstanbul’da şu ana kadar ortaya çıkan en büyük sorunlardan birisi de kuşkusuz yapılanma anlamında evlerin durumu ile ilgili sorundur.

Birçok kişinin özellikle de depreme dayanıksız evlerde konaklıyor olması da bu açıdan devleti fazlası ile harekete geçirmeye yetmiştir. İstanbul da bu açıdan kentsel dönüşüm sürecine girmiş bulunmaktadır. Birçok mahalle ve de semtin dahil olduğu bu dönüşümde mümkün olduğunca sağlam olmayan ve sıkıntılı olan evlerin yıkımı mümkün kılınmaktadır. Bu doğrultuda ev sahiplerine ise gerekenler verilmekte ve mutlu edilmektedir.

Çoğu insanın kentsel dönüşüm bölgelerinde yapılan uygulamayı fazlası ile doğru bulmasının en önemli sebebi ise hiç kuşkusuz bu durumdan memnun olunmasıdır. Sonuç olarak şehrin güzel bir görünüme kavuşması da bu alanda etkilidir. Bunun dışında oluşabilecek bir doğal olayında çok daha dayanıklı ev ve iş yerlerinin bulunması da elbette can ve mal kaybını en aza indirmek için yeterli olacaktır.

Geçmiş yıllarda da meydana gelmiş olan bazı doğal afetlerde İstanbul’un bu durumdan fazlası ile etkilendiği ve de kötü sonuçların ortaya çıktığı görülmektedir. Bunun tekrarını yaşamamak amacı ile de kentsel dönüşümün kesinlikle gerekli olduğu bir gerçektir. Devletin bu açıdan fazlası ile imkan tanıdığı birçok insan da evlerini bu projeler kapsamında feda etmekte ve kentsel dönüşüme katkıda bulunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında da çok doğru bir karar olduğu açık şekilde ortaya çıkacaktır.

Kategoriler: Emlak İlanları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Bu Yazın En Sıcak Günü Bu Yazın En Sıcak Günü
İstanbul’a Yakın Doğa Yerleri İstanbul’a Yakın Doğa Yerleri
İstanbul Halk Plajları ve Denize Girilebilecek Yerler İstanbul Halk Plajları ve Denize Girilebilecek Yerler
Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum

One Response Yorum "İstanbul Kentsel Dönüşüm Bölgeleri"

  1. Emel Zeynep #AK dedi ki:

    Ha şunu da unutmayalım: Bu gelişen bilinç ağırlıklı olarak İstanbul (ve kültürü) ve de biraz da kentsel dönüşüm üzerinden yürüyor. Oysa

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...