İstanbul’a Yakın Doğa Yerleri

İstanbul'a yakın cennet köşeleri

İstanbul’a yakın doğa yerleri ve cennet köşeleri

Ülkemizin en büyük özelliği de hiç şüphesiz birçok doğa bölgesinin bulunmasıdır. Özellikle de İstanbul gibi bir şehrin hemen her açıdan avantaj sağlaması bu açıdan bir örnek olarak gösterilebilir. Tatil açısından birçok plajının bulunmasının yanı sıra doğal anlamda da birçok gezilecek görülecek yeri olması bir şehri daha ne kadar çekici yapabilir merak konusudur. İstanbul’da da çok rahat bir şekilde gezebileceğiniz bir takım doğa bölgeleri bulunmaktadır.

Bunlardan başlıcalarını sıralamak gerekirse: Adalar, Karasu, Kastro, Kefken, Kerpe, Kilyos, Kıyıköy, Sapanca ve şile sadece bir kaçıdır. Baktığımız zaman da birçok kişinin İstanbul’da yaşama sebebinin hemen her açıdan faydalanılabilir bir şehir olması özelliği olduğu ortadadır.

Ülkemizde birçok şehirde bulunan bu özellik İstanbul’da ise çok farklı bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Çoğu insanın hayatı boyunca mutlaka gidip görmesi gereken bölgeler İstanbul’da fazlası ile bulunma lüksüne sahiptir. Hal böyle olunca da birçok kişinin aklına ilk gelen olay elbette İstanbul’da yaşama isteğidir. İstanbul çevresine yaşayan bir kişinin de bundan fazlası ile faydalanmak istemesi gayet doğal karşılanması gereken bir durumdur. Tatil anlamında ve stres atmak için yapılabilecek en güzel şeylerden birisi de hiç kuşkusuz İstanbul’un bu güzelliklerini gezmek ve tadını çıkarmaktır. Çoğu kişinin özellikle de hafta sonları bunu fazlası ile yaptığı bir gerçektir. Hal böyle olunca da İstanbul’un ne kadar çekici bir şehir olduğu tekrar ortaya çıkmaktadır.

Kategoriler: Gezi - Seyahat

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Bu Yazın En Sıcak Günü Bu Yazın En Sıcak Günü
İstanbul Halk Plajları ve Denize Girilebilecek Yerler İstanbul Halk Plajları ve Denize Girilebilecek Yerler
Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum
İstanbul Kentsel Dönüşüm Bölgeleri İstanbul Kentsel Dönüşüm Bölgeleri

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...