iTunes Kullanımı – Resimli Anlatım

iTunes Kullanımı – Resimli Anlatım

Bildiğiniz gibi iPhone ve iPod telefonlara şarkı ve melodi yüklemek için iTunes programını kullanmamız gerekiyor, Peki iTunes programı nasıl kullanılır? bu soru ve aşağıdaki soruları bir başlık altında resimli anlatım olarak cevaplayacağım.

-iPhone ve iPod telefonlara video ve şarkı nasıl yüklenir? –  Video ve şarkı bilgileri nasıl değiştilir? – Album kapakları nasıl eklenir? – Nasıl şarkı listesi (playlist) oluşturabiliriz? – Listeden sadece istediğimiz şarkıları nasıl yükleyebiliriz? Bunlar gibi sık sorunlan soruların cevabı için resimli anlatıma geçiyorum.
 
iTunes programını buradan veya buradan indirebilirsiniz.

İlk başkta  indirdiğiniz iTunes programını kurun ve açın. Daha sonra aşağıdaki bilgileri takip ederek gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Genel olarak yukarıda  yazdığımız soruların cevaplarını bu başlıkta bulabilirsiniz.

iTunes Programı Kullanımı Resimli Anlatım

1.Şarkıları veya videoları iTunes Kütüphanesine Ekleme
İlk olarak iPod’a atmak istediğiniz şarkıları iTunes programının kütüphanesine aktarmamız gerekiyor.Şimdi şarkıları sürükleyip bırakarak yada resimde gördüğünüz gibi “File –> Add File/Folder to Library” seçeneğini kullanarak iTunes programına gösterin.

2.Şarkı veya Video Bilgilerini Ayarlama
Şimdi iTunes programına attığınız şarkı yada albumu işaretleyin.Daha sonra şekilde gördüğünüz gibi üzerine sağ tuş ile tıklayın.Çıkan menüden en aşağıdaki “Get Info” seçeneğine girin.

Eğer ilk kez birden fazla şarkıyı seçerek bu işlemi yapıyorsanız,resimde uyarı çıkacaktır.”Yes” diyerek devam edin.Bu arada yandaki kutuğucu işaretlerseniz,bundan sonra aynı soruyu bir daha sormaz.

Şimdi karşınıza yukarıda gördüğünüz ekran gelecek.Buradan şarkı veya albume ait tüm bilgileri değiştirebilirsiniz.Bu şekilde tüm albumleri düzenlemeniz mümkün.Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra eğer albüme kapak ekleyecekseniz aşağıdaki aşamaya geçin.

3.Album Kapağını Değiştirme

Şimdi şarkı bilgilerini düzenlediğiniz ekrandan “ArtWork” yazan kareye çift tıklayın.Karşınıza yukarıdaki ekran gelecek.Burada album kapağı olmasını istediğiniz resimi seçin.Dikkat edin boyut olarak fazla büyük bir resim olmasın,çözünürlük en fazla 300×300 olsun.Resim formatı olarak jpg kullanabilrsiniz.Kapağı seçtikten sonra tamam diyerek işleme devam edin.

Şu an resimde gördüğünüz gibi tüm bilgileri ayarlamış durumdayız.Şimdi tamam dediğiniz zaman,şarkıların bilgileri ve album kapağı ayarlanmış olacak.Bu şekilde elinizdeki tüm şarkıların veya albümlerin bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

4.Playlist Oluşturma

Şarkı bilgilerini değiştirdikten sonra sıra geldi playlist oluşturmaya.Şimdi resimde gördüğünüz gibi ” File –> New Playlist” seçeneğine tıklayın ve oluşturduğunuz playlistin adını yazın.

Playlist oluşturduktan sonra,şarkıları kütüphaneden sürükleyip oluşturduğumuz playlistin içine bırakıyoruz.Bu şekilde bir kaç playlist oluşturarak şarkılarınızı düzenleyebilirsiniz.

5.Listeden İstediğiniz Şarkıları iPhone veya iPod’a Aktarma

Şarkı listemizi düzenledikten sonra son işlem olan dosyaları iPod’a atma kısmına geldik.Şimdi resimde gördüğünüz gibi ” Devices –> Music ” bölümüne girin.Buradan istediğiniz playlisti yanındaki kutucukları seçtikten sonra yükleyebilirsiniz.
 
Evet arkadaşlar iTunes programını genel özelliklerini bu şekilde kullanabiliyoruz.Eğer merak ettiğiniz konular yada karşılatığınız sorunlar olursa sorabilirsiniz.Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız…

Hepsi bu kadar aklınıza takılan bir sorun olursa yorum bölümümüzden bize sorabilirsiniz.

Kaynakça:  itouchkaynak.com

 

Sayfanın Konuları : iphone 4 itunes, iphone 4 itunes kullanımı, iphone 4 program yükleme, iphone 4 program yükleme resimli anlatım, iphone itunes kullanımı, iphone ıtunes nasıl kullanılır, iphone müzik atma, ipod a müzik atma, ipod müzik atma, ipod touch 4 müzik yükleme, ipod touch müzik yükleme, ipoda nasıl müzik yüklenir, itune nasıl kullanılır, itunes kullanımı, itunes kullanımı iphone, itunes nasıl kullanılır

Kategoriler: Gsm Dünyası

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

İnternetten Online Canlı Mobese Kameraları İzleme Sitesi İnternetten Online Canlı Mobese Kameraları İzleme Sitesi
Dizimag Neden Açılmıyor ? Dizi-Mag Kapatıldı mı ? Dizimag Neden Açılmıyor ? Dizi-Mag Kapatıldı mı ?
Uygun Fiyata Deri Mont Tamiri ve Boyama Hizmeti: Derisitesi.com Uygun Fiyata Deri Mont Tamiri ve Boyama Hizmeti: Derisitesi.com
Android Telefonlarda İnternet Gezinme Geçmişi Nasıl Temizlenir Android Telefonlarda İnternet Gezinme Geçmişi Nasıl Temizlenir

6 Yorum "iTunes Kullanımı – Resimli Anlatım"

 1. itools dedi ki:

  itunese alternatif olacak değilde artık itools varken itunes alternatif olacak gibi denemeyenler tavsiye ederim.

 2. emre dedi ki:

  kapağı değiştirmek zorunlu mu ?????

 3. emre dedi ki:

  kapağı değiştirmeye gerek var mı

 4. roz dedi ki:

  şarkıları ipoda attıktan sonra düzenleyebilir miyim ?

 5. cengiz dedi ki:

  device seçeneği çıkmıyor bende sebebi ne olabilir bilgisayar telefonu görüyor ama ı tunes görmüuor

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...