Kapının Önüne Bir Kap Su Koy Hayvanlar Susuz Kalmasın

Sokak hayvanları için her sokağa bir kap su koy kampanyası

Kapının önüne bir kap su koy sokak hayvanları susuz kalmasın kampanyası

Olaya vicdan yönünden bakıldığı takdirde hayvanların ve özellikle sokak hayvanlarının da birer canlı olduğu kesinlikle atlanmaması gereken konulardan birisi olarak dikkat çekmektedir. Baktığımız zaman özellikle de yaz aylarında sıcak havalarda sokak hayvanlarının ciddi şekilde sağlık problemleri ve elbette susuzluk problemleri çektiği görülmektedir.

Bu durumu engellemek adına ise gerek bireysel gerekse belediyelerin toplumsal anlamda uyguladığı bir takım yöntemler mevcuttur. Öncelikli olarak bu hayvanların kendi çabaları ile su bulma yeteneklerinin kısıtlı olması ve buna bağlı olarak da rahatsızlık çekebilecekleri birçok hayvan sever’in harekete geçmesine neden olmaktadır. Hayvan severler’in bu konu ile yakından ilgilenmesi ve elbette su konusunda hiç bir şekilde taviz vermeden destek araması da bu konunun ciddiyetini göstermektedir.

Hemen hemen her vatandaşın ve özellikle de sokak hayvanlarının çoğunluklu bulunduğu bölgelerdeki kişilerin kapısının önüne bir kap su koyması bile bu işi çözme yönünden büyük bir adım olacaktır. Özellikle de sosyal medya aracılığı ile bu duruşu yaymak ve insanlara ulaştırmak fazlası ile önemli bir unsurdur. Çoğu kişinin bu tür bilgileri sosyal medya üzerinden alıyor olması da İnternet’in önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Hemen hemen hiç kimse için bir kap su koymak fazla zaman almayacağı gibi herhangi bir uğraş değeri de taşımamaktadır. Durum böyle olunca da herkesin iyi derecede bir hayvan sever olmaması bu duruma da vicdansız yaklaşmaması en önemli durumdur.

Bu yüzden bu yazımızı ve konu hakkında düşüncelerinizi sosyal medya üzerinden paylaşmanızı sokak hayvanları için önemli rica ediyoruz. 

Kategoriler: Hayvanlar Alemi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Bu Yazın En Sıcak Günü Bu Yazın En Sıcak Günü
Sıcak Hava Hayvanları’da Etkiliyor Sıcak Hava Hayvanları’da Etkiliyor

One Response Yorum "Kapının Önüne Bir Kap Su Koy Hayvanlar Susuz Kalmasın"

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...