Saç Rengini Korumak İçin Öneriler

Saç Rengini Korumak İçin Neler Yapılmalı ?

Saç Rengini Koruma Yöntemleri

Eğer saçlarınız bakımsızsa sizlere bakımlı saçlar için birkaç tüyo verebiliriz. İşte bu tüyolardan ilki: Yaz ayları özelikle saçlar için tehlikeli aylardır. Sıcak ve nem saçlarınızı olumsuz olarak etkiler. Özellikle güneş ışığında saç renginin kaybolması daha hızlı olur. Şapka veya eşarp geçici bir çözüm olabilir. Ancak size daha köklü bir çözüm lazım. Aynı tip şampuan ve krem kullanırsanız bu ürünler birbirlerini destekleyecek ve saçlarınızı koruyacaktır.

Yaz aylarında denize girmeden olmaz. Fakat denizin tuzlu suyu saçlarınızı kurutur ve nem kaybına sebep olur. Bu durumu engellemek için nem terapisi uygulayan krem ve şampuanlardan kullanırsanız, deniz suyunun olumsuz etkisinden korunmuş olursunuz. Bu sebeple UVA ve UVB filtresi olan ürünleri yaz boyunca yanınızdan ayırmayın. Havuz ve denizde saç rengi zamanla değişime uğrar. Sarı ve bakır tonlardaki renklerin yeşile döndüğünü fark edersiniz. Bunun sebebi havuz suyunda bulunan klor ve minerallerdir. Böyle durumlar için saç bakım maskeleri kullanmak faydalı olacaktır.

Saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra soğuk su ile durulayın. Hazır havalar sıcak giderken saçlarınız için soğuk su terapisi yapmanın tam zamanı. Şampuan veya kremlendikten sonra saçlarınızı dayanabileceğiniz kadar soğuk su ile durulamak, saçlarınıza iyi gelecektir. Güneşten zarar görmüş saçlarınızın rengini korumanız mümkün değildir. Hangi renge sahip olursa olsun, güneşten ve tuzdan dolayı saç renginiz bozulacaktır. Tek yapmanız gereken kış aylarında yaptığınız bakımdan daha fazlasını yapmaktır.

Kategoriler: Kadınca

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

İnternetten Online Canlı Mobese Kameraları İzleme Sitesi İnternetten Online Canlı Mobese Kameraları İzleme Sitesi
Dizimag Neden Açılmıyor ? Dizi-Mag Kapatıldı mı ? Dizimag Neden Açılmıyor ? Dizi-Mag Kapatıldı mı ?
Uygun Fiyata Deri Mont Tamiri ve Boyama Hizmeti: Derisitesi.com Uygun Fiyata Deri Mont Tamiri ve Boyama Hizmeti: Derisitesi.com
Android Telefonlarda İnternet Gezinme Geçmişi Nasıl Temizlenir Android Telefonlarda İnternet Gezinme Geçmişi Nasıl Temizlenir

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...