Sağlık Ocaklarından Randevu Nasıl Alınır ?

Sağlık ocaklarından randevu nasıl alınır

Sağlık Ocaklarından Nasıl Randevu Alınır ?

Sağlık alanında ülkemizdeki en büyük gelişmelerden birisi de hiç kuşkusuz artık çok rahat bir şekilde randevu hizmetinin sağlanması olayıdır. Hastanelerden online ve telefon randevusu şeklinde randevu almanın yanı sıra artık sağlık ocaklarından da kolaylıkla randevu almak mümkün hale gelmiştir.

Sağlık Bakanlığın yeni başlattığı bu sistem sayesinde rahatlıkla çok öncesinden randevunuzu alabilecek ve sağlık ocağına gittiğinizde sıra bekleme çilesinden kurtulmuş olacaksınız. 182 numaralı hattı aradığınız takdirde size en uygun bir zaman diliminde randevunuz verilebileceği gibi www.mhrs.gov.tr adresinden de online randevu almanız mümkündür.

Çoğu insanın sağlık alanında yapılan en iyi gelişmelerden biri olarak gördüğü bu sistem sayesinde insanların artık sıra bekleme çilesini yaşamıyor olması da ayrı bir güzelliktir. Hastane koridorlarında fazlası ile sıkıntılı bir durum haline gelmiş olan sıra bekleme olayı bazen saatler sürebileceği gibi duruma göre gün içerisinde bile sonlanmama riski ile karşı karşıyaydı. İşte her şeyden önce bu durumun çözülmüş olması da nereden bakılsa olumlu bir yön olarak karşımıza çıkacaktır.

İnsanların sağlığına fazlası ile önem vermesi Devletin de bu alana yoğunlaşması açısından önemli bir sonuçtur. Bir çok Devlet büyüğü sağlık alanında oluşacak sorunları önlemek için yeni reformları her işlemden önce ilgilenmektedir. Sonuç olarak bir toplumun en iyi şekilde yetişmesi için de sağlığın önemi fazlası ile büyüktür. Online ve telefon ile randevu da bu açıdan ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Kategoriler: Hastane Randevu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

MHRS ile İnternetten Randevu Nasıl Alınır? MHRS ile İnternetten Randevu Nasıl Alınır?
Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi Randevu Alma Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi Randevu Alma
Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Randevu Alma Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Randevu Alma
Alaplı Devlet Hastanesi Randevu Alma Alaplı Devlet Hastanesi Randevu Alma

2 Yorum "Sağlık Ocaklarından Randevu Nasıl Alınır ?"

  1. hilal dedi ki:

    merhaba, sağlık ocağı için internetten randevu almak istiyorum;fakat sağlık ocağının ismi çıkmıyor en kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim.

  2. AZİZ dedi ki:

    sağlık ocağından randevu işini lütfen kaldırın, zaten insanlar aile hekimini biliyorlar ona göre doktorun mesai saati içerisinde muayene olmak isteyen gelir. sağlık ocağından randevu demek her işi uzatmaya gerek yok unutmayınız ki bu ülkede halen telefonla şurayı burayı aramayı bilmeyenler var, kaldı ki acil durumlar için(aile hekiminin müdahale edeceği durumlar) dahilinde sağlık ocağına başvuru yapılmaktadır. örneğin benim çocuğum sabah kaldık ki boğazları şişmiş aile hekimine götürdük aile hekimi randevu ile gelin diyor yahu ne saçmalık böyle şey olur mu? geçersin sıraya aile hekiminin yapabileceği durumlar zaten belli ilaç tedavi ise ilaçı verir istirahat verecekse bir vs. gün verir bizde okul yönetimine teslim ederiz. Lütfen bir çeki düzen verin.
    lütfen bu sağlık ocağındaki durumu gözden geçirin.

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...