Suriye’ye Müdahale Ne Zaman Olacak?

Suriyeye Müdahale Kapida

Suriye’ye Müdahale Ne Zaman Olacak?

Basına yansıyan haberlere göre Suriye‘ye müdahalenin en erken Perşembe günü yapılacağı yönünde kaynak olarak ise ABD NBC News haber kanalı gösteriliyor. Peki resmi kaynaklardan yani Amerika birleşik devletlerinden böyle bir açıklama yapıldı mı ? bu sorunun cevabı hayır yapılmadı, fakat ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel BBC’ye yaptığı resmi açıklamada ABD ordusunun Başkan Barack Obama’nın talebi olması halinde Suriye’ye askeri müdahale bir saldırı düzenleyebilecek durumda olduklarını açıkladı. Hagel, “Başkan Obama hangi seçeneği tercih ederse etsin isteklerini yerine getirebilecek durumda hazırlığımızı yaptık ve her duruma göre varlıklarımızı düzenledik” diye konuştu.

Operasyon tarihi olarak ABD’den resmi bir açıklama yapılmış olmasa’da müdahalenin 3 gün süreceği söylenmekte. Müdahalede Esad güçlerinin önemli hedefleri, savunma sistemleri ve kimyasal silah depolarının vurulacağı yönünde haberler basına yansımakta. Umarız sivil halk zarar görmeden ve savaş bölgeye yayılmadan sonlanır.

Sonuç olarak Suriye’ye ABD tarafından bir müdahale yapılacak ama ne zaman ve ne şekilde yapılacağı resmi olarak açıklanmadı.

Kategoriler: Güncel

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

İnternetten Online Canlı Mobese Kameraları İzleme Sitesi İnternetten Online Canlı Mobese Kameraları İzleme Sitesi
Dizimag Neden Açılmıyor ? Dizi-Mag Kapatıldı mı ? Dizimag Neden Açılmıyor ? Dizi-Mag Kapatıldı mı ?
Uygun Fiyata Deri Mont Tamiri ve Boyama Hizmeti: Derisitesi.com Uygun Fiyata Deri Mont Tamiri ve Boyama Hizmeti: Derisitesi.com
Android Telefonlarda İnternet Gezinme Geçmişi Nasıl Temizlenir Android Telefonlarda İnternet Gezinme Geçmişi Nasıl Temizlenir

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...