Twitter Virüsü Nasıl Temizlenir

twitter virusu

Twitter Virüsü Nasıl Temizlenir Resimli Anlatım

Günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Twitter da başımızın belası olan virüslerden kurtulmak için yapmanız gerekenleri bu yazımda resimli olarak size anlatacağım. Öncelikle bilmeniz gereken bu virüsler twitter adresine nasıl bulaşıyor kısaca belirteyim. Twitterda önünüze gelen bağlantıya tıklar ve ücretsiz takipçi kazan tarzı uygulamaları yüklerseniz bu virüslere davetiye çıkarırsınız.

Bir uygulamaya izin verirken dikkat etmeniz gereken, aşağıda resimde ok işareti ile gösterdiğim gibi senin adına tweet göndermek. seçeneği bulunuyorsa o uygulamaya kesinlikle izin vermeyin.

Olur da daha önce bu tarz bir uygulamaya izin verdiyseniz o uygulamayı kaldırmanız gerekir çünkü sizin hesabınızdan sizin adınıza muhtemelen reklam amaçlı tweet atacaktır.

Twitter virüsünden nasıl kurtulacağınızı resimli olarak aşağıda anlattım resimleri ve ok işaretlerini takip ederek, kötü niyetli uygulamalardan 3. adımda kurtulabilirsiniz. Buyurun.

twitter virusunden kurtulma 1

1. Adım: Twitter hesabınızdan yukarıda resimde görüldüğü gibi ayarlar sekmesine tıklıyoruz.

twitter virusunden kurtulma 2

2. Adım: Ok işareti ile gösterildiği gibi uygulamalar sekmesine tıklıyoruz.

twitter virusunden kurtulma 3

3. Adım: Uygulamalar sekmesinden istemediğiniz, sizin adınıza reklam içerikli virüs yayan uygulamayı buluyor ve erişimi kaldır butonuna tıklıyoruz.

Hepsi bu kadar yapamadığınız bir kısım olursa yorum bölümümüzden bize sorabilirsiniz. Virüssüz günler dilerim.

Kategoriler: Nasıl Yapılır, Sosyal Ağlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Markanız İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalısınız Markanız İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalısınız

One Response Yorum "Twitter Virüsü Nasıl Temizlenir"

  1. aylin dedi ki:

    sayenizde şu sinir virüsten kurtuldum bundan sonra hiç uygulama filan kurmam saçma sapan adıma paylaşımlar twetler atıyorlar

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...