Welsh Springer Spaniel Özellikleri

Welsh Springer Spaniel Özellikleri – Köpek Cinsi Hakkında Bilgiler

Welsh Springer Spaniel köpek cinsini gelin yakından inceleyelim. Welsh Springer Spaniel cinsi köpeklerin soyu nereden gelmektedir? Welsh Springer Spaniel köpeklerin fiyatı ne kadardır? Welsh Springer Spaniel özellikleri nelerdir? Welsh Springer Spaniel nasıl eğitilir? gibi sorularınızın cevabı yazımızın devamında.

Welsh Springer Spaniel Cinsi Köpek

Welsh Springer Spaniel Cinsi Köpek

Welsh Springer Spaniel cinsi köpekler özellikle av için spaniel stock cinsinden türetilmiştir. En zor arazilerde avlanmaya uyum sağlar ve avı getirme konusunda yeteneklidir. Her türlü kötü hava koşuluna dirençlidir. Sürekli neşeli olduğu söylenir. çok soğuk havalardan korkmaz ve yorgunluk belirtisi göstermeden saatlerce çalışabildiği bilinmektedir.

Welsh Springer Spaniel Fiyatları

Welsh Springer Spaniel cinsi yavru köpeklerin fiyatları yaşına ve fiziksel özelliklerine göre 500 dolar ile 800 dolar arasında değişmekte. Eğer iyi eğitimli bir Welsh Springer Spaniel almak isterseniz parayı biraz daha arttırmanız gerekir. İyi eğitimli bir Welsh Springer Spaniel köpek için 800 – 1500 doları gözden çıkarmanız gerekir.

Welsh Springer Spaniel Temel Özellikleri;
Neşeli, duyarlı ve bağımsızdır. Güçlü, sağlam bir köpektir.

Welsh Springer Spaniel Neler Yapar?;
En zor arazilerde avlanmaya uyum sağlar ve avı getirme konusunda yeteneklidir. Her türlü kötü hava koşuluna dirençlidir. “Daima neşeli” olduğu söylenir. çok soğuk havalardan korkmaz ve yorgunluk belirtisi göstermeden saatlerce çalışabilir.

Av alanından çok fazla uzaklaşma eğilimindedir. Bu nedenle altı aylıkken bu konuda sürekli eğitilmelidir.

Welsh Springer Spaniel Kökeni;
Galler ülkesi’nde muhtemelen MS 1300 yıllarında yetiştirilmiş bir av köpeği ırkıdır. Welsh Springer’ın geçmişi, English Cocker Spaniel, English Springer Spaniel ve İngiliz kökenli diğer ırklarla aynıdır. Geçmiş dönemlerde bütün Spanieller Cocker veya Cocker Spaniel olarak adlandırılırdı. Daha sonra Spanieller kendi aralarında Water Spaniel (Su Spanieli) ve land Spaniel (Kara Spanieli) olmak üzere ikiye ayrıldı. Yıllar içinde daha çok bölünerek Springer Spanieller ile Cocker Spanieller ayrı ırk olarak kabul edildi.

1900’lü yıllar arasında English Springer Spanieller ile Welsh Springer Spaniel birbirlerinden ayrıldı. Springer’ın adı avı saklandığı yerde bulup korkutarak fırlatmasından gelir. Welsh Springer av sırasında bölgeden fazla uzaklaşma eğiliminde olduğundan, 6 aylık olduktan sonra sürekli eğitim görmesi gereklidir. Neşeli ve hareketli yapısı nedeniyle pet olarak gittikçe daha fazla tercih edilen bir ırktır. Welsh Springer Spaniel 1906 yılında AKC tarafından kabul edilmiştir.

Welsh Springer Spaniel Resimleri,Fotoğrafları

Satılık Welsh Springer Spaniel Cinsi Köpeklerinizin Alım / Satım İlanlarını Bu Sayfamızdan Yayınlayabilirsiniz.

Kategoriler: Hayvanlar Alemi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Wirehaired Pointing Griffon Özellikleri Wirehaired Pointing Griffon Özellikleri
West Highland White Terrier Özellikleri West Highland White Terrier Özellikleri
Welsh Terrier Özellikleri Welsh Terrier Özellikleri
Weimaraner Özellikleri Weimaraner Özellikleri

One Response Yorum "Welsh Springer Spaniel Özellikleri"

  1. Alaattin kılıç dedi ki:

    Bir Welsh springer spaniel sahiplenmek için nereye başvurmalıyım.

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...