Welsh Terrier Özellikleri

Welsh Terrier Özellikleri – Welsh Terrier Köpek Cinsi Hakkında Bilgiler

Welsh Terrier cinsi köpekler Estetik bakımından Airedale’in minyatürüdür. Welsh Terrier cinsi öteki terrierlerle çiftleştirilmesiyle elde edilmiştir. Canlı, bağımsız, neşeli, duygulu, itaatkar ve cesur bir köpek olarak bilinir.

Welsh Terrier Renkleri

Welsh Terrier Cinsi Köpek

Welsh Terrier köpek cinsini gelin yakından inceleyelim. Welsh Terrier cinsi köpeklerin soyu nereden gelmektedir? Welsh Terrier köpeklerin fiyatı ne kadardır? Welsh Terrier özellikleri nelerdir? Welsh Terrier nasıl eğitilir? gibi sorularınızın cevabı yazımızın devamında.

Welsh Terrier Fiyatları

Welsh Terrier cinsi yavru köpeklerin fiyatları yaşına ve fiziksel özelliklerine göre 300 dolar ile 800 dolar arasında değişmekte. Eğer iyi eğitimli bir Welsh Terrier almak isterseniz parayı biraz daha arttırmanız gerekir. İyi eğitimli bir Welsh Terrier köpek için 1000 – 2500 doları gözden harcamanız gerekir.

Welsh Terrier Temel Özellikleri;
Estetik bakımından Airedale’in minyatürüdür. Bu köpeğin öteki terrierlerle çiftleştirilmesiyle elde edilmiştir. Canlı, bağımsız, neşeli, duygulu, itaatkar ve cesur bir köpektir. Tüylerinin sık sık fırçalanması gerekir, yılda iki kez de kırpılmalıdır.

Welsh Terrier Neler Yapar?;
Ağıl ve inlerde avcı olarak kullanılır. Tazılarla birlikte sürülerin korunmasında da kullanılır. Günümüzde sadece insana eşlik eden köpek olarak kullanılır. Apartman hayatına çok iyi uyum sağlar, aynı zamanda iyi bir bekçi köpeğidir. Efendisine çok bağlıdır, ancak yabancılara karşı biraz ürkektir.

Welsh Terrier Kökeni;
Bu cins 1700’lerde üretilmesine karşın ilk kez 1885’te resmi olarak tanıtıldı. Ancak bir süre Kırmızı Wire Fox Terrier olarak anılmıştır.

Welsh Terrier Resimleri

Welsh Terrier Cinsi Köpeklerinizin Alım / Satım İlanlarını Bu Sayfamızdan Yayınlayabilirsiniz.

Kategoriler: Hayvanlar Alemi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Wirehaired Pointing Griffon Özellikleri Wirehaired Pointing Griffon Özellikleri
Welsh Springer Spaniel Özellikleri Welsh Springer Spaniel Özellikleri
West Highland White Terrier Özellikleri West Highland White Terrier Özellikleri
Weimaraner Özellikleri Weimaraner Özellikleri

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...