Yorkshire Terrier Özellikleri

Yorkshire Terrier Köpek Cinsi Hakkında Bilgiler

Yorkshire_Terrier_Resimleri_Dili_Dışarıda

İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde madenciler tarafından fare yakalamak için geliştirildiği bilinen dünyaca ünlü bu şirin köpek cinsi Yorkshire Terrieri gelin yakından inceleyelim. Yorkshire Terrier cinsi köpeklerin soyu nereden gelmektedir? Yorkshire Terrier köpeklerin fiyatı ne kadardır? Yorkshire Terrier özellikleri nelerdir? Yorkshire Terrier nasıl eğitilir? gibi sorularınızın cevabı yazımızın devamında.

Yorkshire Terrier Fiyatları

Yorkshire Terrier cinsi köpeklerin fiyatları yaşına ve fiziksel özelliklerine göre 750 dolar ile 1500 dolar arasında değişmekte. Eğer iyi eğitimli bir Yorkshire Terrier almak isterseniz kesenin cebini biraz açmanız gerekecek. İyi eğitimli bir Yorkshire Terrier köpek için 1500-2500 doları gözden çıkarmanız gerekecek. Bu parayı vermeye değer mi diyorsanız bence değer.

Yorkshire Terrier Temel Özellikleri;

Bütün terrierler gibi canlı, cesur, inatçı, efendisine karşı duygulu, yabancılara karşı kuşkucudur. öteki hayvanlarla pek anlaşamaz.

Yorkshire Terrier Neler Yapar;

Bütün dünyada insana eşlik eden bir köpek olarak çok popülerdir. Bu durumu olağanüstü güzelliğine ve sevimliliğine borçludur. Ancak terrier kanı taşıdığı unutulmamalıdır.

Evin dışında olmayı sever, buna rağmen apartman hayatından da hoşlanır. Kış aylarında soğuktan etkilendiği için, dışarı çıkarken yün bir ceket giydirilmelidir.

Yorkshire Terrier Kökeni;

İngiltere’nin Yorkshire bölgesindeki madenciler tarafından geçen yüzyılda maden tünellerini işgal eden korkunç fareleri yakalaması için geliştirildi. Skye terrieri, siyah-kahverengi oyuncak terrier, Dandie Dinmont ve Maltalı cinsler, bu köpeğin oluşumuna katkıda bulunmuşlardır.

Günümüzdeki standardının gerektirdiği özellikler ilk kez 1870’de bir köpek gösterisinde sergilendi.

Dişiler zor doğum yapar. Dolayısıyla doğum sırasında veteriner gözetimi gerekir. Yavrular doğduklarında siyah renklidir. Tüylerinin rengi ancak bir yıl sonra standardına uygun hale gelir.

Yorkshire Terrier Resimleri

Yorkshire Terrier Cinsi Köpeklerinizin Alım / Satım İlanlarını Bu Sayfamızdan Yayınlayabilirsiniz.

Kategoriler: Hayvanlar Alemi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Wirehaired Pointing Griffon Özellikleri Wirehaired Pointing Griffon Özellikleri
Welsh Springer Spaniel Özellikleri Welsh Springer Spaniel Özellikleri
West Highland White Terrier Özellikleri West Highland White Terrier Özellikleri
Welsh Terrier Özellikleri Welsh Terrier Özellikleri

One Response Yorum "Yorkshire Terrier Özellikleri"

  1. göksel kınık dedi ki:

    bende yorkshire terrier satıyorum 2,5 aylık erkek dileyen cepten ulaşsın.0553329****

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...