Yüz Yapısına Uygun Güzellik Tavsiyeleri

Oval yapılı yüzler

Oval yapılı yüzler

Bu tip yüz yapısına sahip olan bayanlar makyaj kullanırlarsa, açık renkli veya doğal görünümü olan makyaj yapmaları gerekir. Göz ve dudakların aynı anda ön planda olduğu makyajlardan uzak durmalısınız. Eğer gözleri vurgulamak istiyorsanız, o zaman dudaklara doğal gölgeler uygulanmalıdır. Eğer ruj koyu tonlarda ise, açık renkli göz boyaları tercih edilmelidir.

Kare biçimli yüzler

Kare biçimli yüzler

Bu tip yüzlerde koyu tonlarda fondöten kullanılmalıdır. Elmacık kemiklerinin üst kenarına allık çekerek, yüzün yuvarlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Alın ve burun bölüme kullanılan allık farklı iki tonunun karıştırılarak çekilmesi mükemmel bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak.

Uzun yapıda olan yüzler

Uzun yapıda olan yüzler

Çene ve alın kısmında koyu, yüzün kalan bölümlerinde açık tonda fondöten kremleri kullanılmalıdır. Yüzünde oval bir görünüm elde etmek isteyenler enlemi dikdörtgen formda çekmelidir.

Üçgen biçimli yüzler

Üçgen biçimli yüzler

Doğru makyaj tekniğiyle yüzünüze oval şekil verebilirsiniz. Bunun için çene ve alın kısmına dikkat etmek gerekir. Fondöten kremi doğal tonlarda seçmeli, yanak için ise açık renkli allıklardan kullanmalıdırlar. Üçgen biçimli yüzlerde göz çevresini vurgulamak önemlidir. Bu nedenle koyu renkli göz makyajı tercih edilmelidir. Çekici gözlere sahip olmak için iyi bir maskara yeterlidir.

Kaynak: http://www.modaqadin.com/

Kategoriler: Kadınca

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

İnternetten Online Canlı Mobese Kameraları İzleme Sitesi İnternetten Online Canlı Mobese Kameraları İzleme Sitesi
Dizimag Neden Açılmıyor ? Dizi-Mag Kapatıldı mı ? Dizimag Neden Açılmıyor ? Dizi-Mag Kapatıldı mı ?
Uygun Fiyata Deri Mont Tamiri ve Boyama Hizmeti: Derisitesi.com Uygun Fiyata Deri Mont Tamiri ve Boyama Hizmeti: Derisitesi.com
Android Telefonlarda İnternet Gezinme Geçmişi Nasıl Temizlenir Android Telefonlarda İnternet Gezinme Geçmişi Nasıl Temizlenir

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...