Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum

Kentsel Donuşum Görseli

İstanbul’da uygulanan kentsel dönüşüm şu ana kadar almış olduğu olumlu geri dönüşler ile daha da hız kazanmakta ve bunu güven olarak benimsemiş bulunmaktadır.

Baktığımız zaman Zeytinburnu da kentsel dönüşüm anlamında en önde gelen bölgelerden birisi olmayı başarmıştır. Riskli bölgelerin bulunduğu bu yerde çoğunluklu olarak sağlam dairelerin yapımına başlanmış bulunmaktadır. Zeytinburnu Sümer mahallesi de kentsel dönüşüm anlamında ilk uygulamalarının yapıldığı bölge olma özelliğini taşımaktadır.

Çoğu kişinin öncelikli olarak bu olaya çekimser davrandığı ve nasıl bir tepki vereceğine kararsız kaldığı da bir gerçektir. Devletin buradaki insanları en iyi şekilde düşünme girişimi ise hiç kuşkusuz çoğu kişiyi rahatlatmaya yetmektedir. Birçok kişinin evini bu yönde değişime uygulama isteği de buradan gelmektedir. Kentsel dönüşüm ile 100 metre kare evi olan bir kişi 75 metre kare sağlam bir daireye yerleşme fırsatını yakalamaktadır. Adeta yeni bir şehir inşası gibi görünen kentsel dönüşüm projesi bu açıdan fazlası ile kolaylık sağlayan bir uygulama haline gelmiştir.

Ülkemizde ve özellikle de İstanbul’da doğal afetlerin yaşanma riski de bu projeyi oldukça gerekli kılan bir durumdur. Baktığımız zaman geçmiş yıllarda yaşanan depremler de bunun en önemli göstergesidir. İleri ki yıllarda da yaşanma ihtimali bulunan depremler ve doğal afetler açısından kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde gerekliliği olduğu da böylece açıktır. Bu durumda insanlara düşen ise zorluk çıkarmadan bu durumu onaylamaktır.

Kategoriler: Emlak İlanları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Bu Yazın En Sıcak Günü Bu Yazın En Sıcak Günü
İstanbul’a Yakın Doğa Yerleri İstanbul’a Yakın Doğa Yerleri
İstanbul Halk Plajları ve Denize Girilebilecek Yerler İstanbul Halk Plajları ve Denize Girilebilecek Yerler
İstanbul Kentsel Dönüşüm Bölgeleri İstanbul Kentsel Dönüşüm Bölgeleri

Yorumunuzu Ekleyin

Yorumu Gönder

© 2013 Yazyaz.net Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve bilgiler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Orjinal Blog Yazıları...